İzmir En İyi Psikolog Tavsiye

İzmir En İyi Psikolog Tavsiye

Haziran 21, 2022 0 Yazar: admin

Türkiye’nin güzide şehdinde de yaşasanız hayatın sorunları ile karşı karşıyasınız ve psikoloji bozukluğu yaşamanız çok normaldir. Bu nedenle şehirde yaşayan insanlar İzmir en iyi psikolog tavsiye konusunda destek aramaktadır. Ancak insanlar en iyi uzman seçimi konusunda dikkat edilmesi gerekenleri bilmemektedirler. Bu nedenle birçok kişi hüsrana uğramaktadır. Peki en iyi uzman seçimi yaparken nelere dikkat etmelisiniz? Birlikte inceleyim…

İzmir En iyi Psikolog Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İzmir en iyi psikolog demek sizinle en uyumlu olan, kendizi yanında rahat hissedebileceğiz, huzurla güvenebilceğiniz kişi demektedir. Takdir ederseniz ki bu duyguların yaşla ilgisi yoktur. Ancak uzman seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken birçok kriter bulunmaktadır. Bunlar;

 • Diplomasını sormaktan çekinmeyin. Siz bir hizmet alıyorsanız bu sizin doğal hakkınızdır.
 • Terapi almak istediğiniz psikolojik alanda yetkinliği olup olmadığını kontrol etmek için MEB onaylı sertifikalarını kontrol edin. Örneğin; cinsel terapi, aile terapisi, oyun terapisi gibi birçok alanda sertifikası olması gerekmektedir. Kontrol etmekten çekinmeyin.
 • Sizinle olan iletişimine dikkat etin.
 • Klinik psikolog ünvanı varsa üniversitesilerinin klinik psikoloji alanında yüksek lisans programlarından mezun olmuş olması gerekmektedir. Kontrol etmekten çekinmeyin.
 • Randevu almadan önce doktorbilgini.com ‘dan yorumlarını inceleyin ve ön görüşme için randevu talebinde bulunun.
 • Seans ücretleri önemlidir. Kendi bütçenize uygun uzman seçimi yapın. Sonuçta terapi süreci sizin verdiğiniz tepkiye göre aylarca sürebilir.

İzmir Psikolog Tavsiye

Birçok kişi İzmir psikolog tavsiye arayışındadır. Ancak kimden randevu alması gerektiğini veya nasıl bir destek alması gerektiğini bilmemektedir. Sizlere bu listeyi doktorbilgini.com ekibinin desteği ile hazırladık. Kendilerine bize gece gündüz destek oldukları için teşekkür ederiz.

 • Dr Psikolog Hatice Topçu Ersoy
  Adres: Mimar Sinan Mahallesi 1404 Sokak No:3 Daire:4 Alsancak – İzmir
  Telefon: +90 850 495 00 66
 • Psikolog Filiz Karlıdağ
  Telefon: +90 850 495 00 66
 • Psikolog Güzide Türkyılmaz
  Adres: Yalı Mahallesi 6057. Sokak No:3 Ada Apt Kat:1 Daire:1 Karşıyaka / İzmir
  Telefon: +90 850 495 00 66
 • Psikolog Beste Kalkan
  Kültür Mahallesi Mustafa Münir Birsel Sokak No:24 Ful Aparmanı Daire:15 Alsancak / İzmir
  Telefon: +90 850 495 00 66

İzmir Psikolojik Danışmanlık Merkezi

İzmir’de birçok psikolojik danışmanlık merkezi bulunmaktadır. Hemen hemen her ilçesinde ve bölgesinde psikolojik danışmanlık merkezi bulabilmektesiniz. Ayrıca Türkiye geneli online psikolog için Türkiye’nin en güvenilir doktor arama platformu Doktor Bilgini ile kolaylıkla yorumları okuyup, randevu alabilirsiniz.

İzmir Psikolog Fiyatları

İzmir psikolog fiyatları değişkenlik göstermektedir. Ancak bizlere göre fiyat politikası uzmanın en iyi konusunda belirleyici rol almadığıdır. Aile terapisi, çocuk ve oyun terapisi konularında fiyatlar biraz daha yüksek olsada şehirde 200 TL ye de uzman bulunmaktadır, 1000 TL ye de uzman bulunmaktadır.